Stressiz Hayatın 5 Sırrı!

16 Ocak 2015
stressiz

 

Stres sizin de en büyük düşmanınız mı? Ne yaparsanız yapın ondan kurtulamıyor musunuz? Peki biz neden televizyon reklamlarındaki gibi konuşuyoruz?

Konudan uzaklaşmayalım.

Stresinizi yenmeniz ve hayatınızın tadını çıkarmanız için size birkaç öneride bulunmak istedik!

 

İşte hayatın tadını çıkarmanın ve stressiz kalmanın 5 yolu!

 

Görelim abdominalleri!

tumblr_myhhnwjTL41qjnbwfo1_500

Biraz ter atmak size iyi gelecek. Evet, şimdi biraz hareketlenin, şaka yapmıyoruz! Spor yapmak vücutta serotonin hormonu salgılanmasını sağlar = mutluluk!

 

Sakin olun ve elinizdeki çikolatayı yere bırakın!

tumblr_n18ukovmsk1tr76dco1_500

Bu şartlar altında mutlu olmayacağınızı düşündüğünüzü biliyoruz. Ama stres anında şekere, çikolataya sarılmak üzülerek söylemek isteriz ki; geçici bir çözüm! Üstelik stresi bitirmeyeceği gibi beraberinde bir sürü sağlık problemi de getirecektir. Şeker yerine içeriğinde anti-oksidan bulunan besinleri tercih edebilirsiniz.

 

Konuşun, rahatlarsınız!

tumblr_ni56j1sVeO1rpuw07o1_500

Arkadaşlarınızla keyifli bir sohbet geçirmek sizi stresten uzaklaştıracaktır, üstelik onlarla eğlendikçe ne kadar mutlu olacağınızı göreceksiniz! Sıkıntılarınızı da içinize atmak yerine, konuşmaktan hoşlandığınız arkadaşlarınızla paylaşın, ekstra bir şey yapmasına gerek yok: Paylaşırsanız, azalır!

 

Şekeri bırakabilirsiniz, şekerlemeyi asla!

tumblr_ni0r8vMbWX1t96d7to1_500

Bu tavsiyeyi seveceğinize eminiz. Uykusuzluk sizi olduğunuzdan daha stresli hale getirecek, bu yüzden uykuyu ihmal etmemenizde fayda var. Uyumakta zorluk çekiyorsanız kendinize bir iyilik yapın ve sıcak bir duşun ardından, sizi rahatlatan kokular eşliğinde, teknolojik aletlerin uzağında mışıl mışıl bir gece geçirin!

 

Bir şeyler yapmalı!

tumblr_nhommdxoRz1r1ucl4o1_400

Başlık sizi strese soktu değil mi? Böyle olsun istememiştik. Kendinize bir hobi edinin. Yeni bir kursa başlayın; bu bir dans, resim ya da fotoğrafçılık kursu olabilir. Yeni şeyler öğrenmek ve başarılı olduğunuzu görmek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak!

 

Yorum Yapın!

Benzer Yazılar