Tırnaklarınızı Güzelleştirmenizde Yardımcı 10 Pratik Bilgi!

23 Ocak 2015
tırnak-pratik

 

Siz de her kadın gibi tırnaklarınızla uğraşmayı seviyor ve onlara zaman ayırıyorsanız bu haberimizi bayıla bayıla okuyacağınızdan eminiz.

Aslında nail-art göründüğü kadar da kolay olmayan bir sanat türü. Yine de biz, neredeyse her kadının bu konu hakkında bir yeteneğe sahip olduğuna inanıyoruz.

En azından küçük taktikleri bildikten sonra çok da zorlanmayacağınızı düşünüyoruz.

Bu sebeptendir ki, sizler için oje sürdüğünüz zamanlarda sizlere yardımcı olacak birkaç pratik bilgiyi derledik!

 

İşte tırnaklarınızı güzelleştirmenizde yardımcı 10 pratik bilgi!

 

10 – İnce katmanlar!

enhanced-buzz-12855-1349710864-2

Tırnağınıza ojeyi kalın katmanlar halinde sürdüğünüzde kuruması uzun zaman alacak ve muhtemelen bol sürdüğünüz kısımlar kurumasını bekleyene kadar çoktan bozulacak.

Bu nedenle ojeyi ince katmanlar halinde uygulamanız daha sağlıklı olacaktır. Böyle en iyi sonucu alacağınızdan emin olabilirsiniz!

 

9 – Kendi nail-art aparatınızı oluşturun!

iğne

Arkası silgili bir kaleme saplayacağınız iğneler harikalar yaratabilirsiniz!

 

8 – Kendi simli ojenizi kendiniz yaratın!

046

Bir türlü istediğiniz renkte bir simli ojeye rastlayamıyor musunuz? İstediğiniz renkte bir simi parlatıcınızın içine ilave etmeniz yeterli!:)

 

7 – Simli ojelerden kurtulmak!

19-glitddter-removal

Tırnaklarınızı çizmeden ve basitçe onlardan kurtulmak çok zor maalesef ama asetonlu pamuğu tırnağınıza koyup üzerini alüminyum folyoyla sararak sonra harika bir sonuç elde edebilirsiniz!

 

6 – Yara bantları ne için var?

enhanced-buzz-26482-1349730809-5-2

Düzgün french yapmak her yiğidin harcı değil; öncelikle bu konuda bir anlaşalım… Durum böyle olunca bu konuyla ilgili birçok çözüm üretiliyor.

Size bir sır da biz verelim: Yara bandını tırnağınıza ucu açıkta kalacak şekilde yapıştırarak daha düzgün frenchler elde edebilirsiniz!

 

5 – Süngerli asetonlar!

sünger

Bunlar size o kadar da büyük buluşlarmış gibi gelmesin kendiniz de çok rahat yapabilirsiniz!

 

4 – Taşan ojeler…

enhanced-6951-1400771959-14

Bu konuda ne kadar iyi olursanız olun, ne kadar çok oje sürerseniz sürün; illaki bir yerlerde hata yaparsınız. Bu hataları gidermek için diğer tırnaklarınızla işe girişmek yerine ucunu asetona bandırdığınız ince bir fırçadan yardım alabilirsiniz!

 

3 –  Oje kurutucu!

nails7

Oje kurutucu spreylere ne kadar güveniyorsunuz ya da kullanıyor musunuz bilmiyoruz ama bunun daha kolay ve daha ucuz bir yolunu biliyoruz.

Ojelerinizi sürdükten 1 dakika sonra ellerinizi buzlu bir suyun içine koyup bekletin. Böylece çarptığınız en ufak şeyde bile bozulmalarını engellemiş olacaksınız!

 

2 – Matlaştırıcı mı istiyorsunuz?

tumblr_nidwtrGVj01ryll79o1_400

Bunun da çözümü bizde mevcut! Parlatıcınızın içine bir miktar mısır nişastası katın! İşte matlaştırıcınız hazır!

 

1 – Leopar desenler çok kolay!

enhanced-buzz-13641-1380746563-11

Bu bize biraz ilkokulda yaptığımız patates baskılarını hatırlattı. Mantık aynı; silgileri oyun, ojeye bandırın ve tırnağınıza bastırın!

Yorum Yapın!

Benzer Yazılar