6 Adımda Yaşam Kalitenizi Arttırın!

23 Ocak 2015
hayaller-hayatlar-yaşam-kalitesi

 

Herkes bu evrende hayatını sürdürebilmek için bir şekilde uğraşıp duruyor.

Ancak bazen bu uğurda kendimizi o kadar kaptırıyoruz ki, kaçırdığımız pek çok güzellik oluyor.

Bu sebeptendir “Yaşamak” kelimesi herkes için farklı anlamlar taşır.

Siz de artık gerçekten yaşamak istiyorsanız, yaşam kalitenizi arttırmak ve içinde bulunduğunuz yarışa küçük molalar verip soluklanabilmeniz adına yaşam kalitenizi arttırmaya yardımcı olabilecek bu birkaç öneriyi göz önünde bulundursanız iyi olur diye düşündük!

 

İşte yaşam kalitenizi arttıracak 6 öneri!

 

Hayaller Paris gerçekler Eminönü be kardeşim…

13115826

Hayallerinizi gerçekleştirmekten korkmayın ya da onları ertelemeyin. Her gün sizi hayalinize götürecek yolda küçük adımlar atabilirsiniz.

Eğer siz gerçekleştirmezseniz, bunu sizin için başka kimse yapmaz!

 

Sahte çantaya bile tahammülümüz var ama insana asla!

fakesmile

Etrafınızda samimiyetine inanmadığınız insanlar varsa -biliyoruz çok kolay değil- ama onlardan bir şekilde kurtulmalısınız.

Onlar ne yapıp ne edip enerjinizi düşürmenin bir yolunu bulurlar. Ne kadar zamandır birbirinizin hayatında olduğunuzun hiçbir önemi yok.

Bu tip insanlardan uzaklaştığınızda her şeyin daha da kolaylaştığını göreceksiniz. Hem sıcak kanlı ve samimi insanlarla birlikte olmaktan daha güzel ne olabilir ki?

 

Bana yalan söyleme, çünkü inanırım…

tumblr_mc1m7iOY5P1r1guvio1_r1_500

Tabii, etrafınızdaki sahte insanları uzaklaştırırken, dönüp kendinize de bir bakmanız gerekecek. Alınmaca yok!

Bu bir gerçek ve kimse mükemmel değil! Olmadığınız biri gibi görünmeye çalışmak -üstelik sırf kabul görmek için- sizi çok fazla yoracak ve hayat standardınızı düşürecektir.

Hem bir süre dürüst olmayı denediğinizde bunun ne kadar eğlenceli olduğunu göreceksiniz.

Hepsi bir yana, sizi olduğunuz gibi kabul etmeyecek insanlarla neden birlikte olasınız ki zaten?

 

Zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır…

Nicki-Minaj-Hairflip

Tamam, bu size biraz klişe gelebilir ama başarılı olmak gerçekten de her zaman kötü olan bir şey değil. Sonuçta ondan korktukça başarısız olmaya alışmanız gerekir.

Onları sevebilirsiniz, inanın bize aslında çok şirinler! Size resmen “Bak bunu böyle yaparsan başarılı olamazsın” diyerek başarı yolunu işaret ediyorlar daha ne olsun?

 

“Kim sevebilir seni, sen kendini sevmezsen?”

1411787656406

Tamam, iş hayatı, sosyalleşme, uyku derken bütün zamanınız uçup gidiyor. Bunu sürekli olarak aynı tempoda gerçekleştirdiğinizde hayatınız çok anlamsız gelmeye başlayacaktır.

Ama sizin için en ucuzundan bir önerimiz var! Kendinize biraz zaman ayırın. Yalnız kalmanın o kadar da kötü olmadığını görecek ve böylece kendinizi daha çok sevmeye başlayacaksınız. Merak ettiğiniz bir filmi tek başınıza izleyebilir ya da hiç bilmediğiniz bir yemeği yapmayı deneyebilirsiniz. Eğlenceli olacak göreceksiniz!

 

Biraz bencillik alır mıydınız?

fake-smile

Hayatı kendi beklentilerinize göre yaşamalısınız. Çoğu insan başkalarının ne düşündüğüne ve ne diyeceklerine kendi düşüncelerinden daha fazla önem verir.

Biliyoruz, bunu çoklarca kez duydunuz ama çok yanlış. Bu sizin hayatınız, kimsenin sizi bu hayattan alacağınız zevkten mahrum etmesine izin vermeyin.

Hayat boyunca önceliğiniz kendiniz olmalısınız. Biraz bencillik size iyi gelecek!

 

 

 

 

Yorum Yapın!

Benzer Yazılar